İNCE DOĞAL TAŞ TANITIM

  

 

1,5 mm kalınlığında (inceliğinde), ince-thin , esnek-flex ve hafif-light %100 Doğal Taş'dır.

 

 

 

 incedoğaltaş® Doğada kendi oluşumunu tamamlayan kaya parçalarının doğal halindeki kendi micron kalınlığındaki katmanlarının özel bir teknik ve çeşitli aşamalarla bu ince katmalarının kayadan ayrıştırılması ve ince ve esnek plakalar haline getirilerek cephe kaplamalarında kullanıma hazır hale getirilmesi ile oluşur .

Bu ince taş (esnek (flex stone) plakalar mimari bir dekorasyon malzemesi olarak iç ve dış cephelerde ,mobiya ve çelik kapılarda kullanılmaktadır. Ayrıca  ince taş yada esnek taş birçok sektörde kullanım avantajına sahip çok özel bir üründür.

Arka yüzeyinde kullanilan fiber glass,epoxi ve kumaş ince taş'ın katmanından ayrışması ,sağlamlık ve esneklik sağlamaktadır.

Transparent ince dogal tas (thin natural stone) : Transparan ince taş'ın üretimi fakrlı bir teknoloji ile arkası saydam bir epoxi malzeme ile üretilmektedir.

bu transparan ince taş arkadan yansıtılan ışığı geçirebilme özelliğine sahiptir(onxy taş gibi). İnce taş dokusu sebebi ile  arkasından yansıtılan ışık içinden geçerek çok özel bir görüntü oluşturmakta ve taşın tüm doğal detaylarını gözler önüne sermektedir.

 

 

incedoğaltaş® 'ın

 

 

24 çeşit doğal renk alternatifi vardır ve ayrıca ince taş ebatları 61 cm *122 cm den başlar 105 cm*210 cm veya 122 cm *244 cmm kadar büyük ebat olabilmektedir. Fakat iç ve dış cephelerde 61cm 122 cm ebatlarında ince doğal taş uygulaması hem maliyet hemde uygulama kolaylığı açısından tercih sebebidir.İsteğe göre bu ebat ince taşlar fire vermeyecek şekilde örneğin 30 cm * 60 cm olarak veya 20 cm*40cm olarak ve diğer farklı ölçülerde  ebatlanarak kullanımı mümkündür.

Ortalama m2 ağırlığı 1,6 kğ civarındadır.

 

ince taş ; yaklaşık 1- 1,5 mm  kalınlığında Doğal ,ince (thin) ,Esnek (flex) ve Hafiftir.

ince taş uygulaması ince sıva,mdf,alçıpan,ahşap,boardex ,betopan ,seramik gibi bir çok yüzeye poliüretan yapıştırıcı ile sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır.İnce taş uygulamasında düz bir zemin yeterlidir haricinde bir ekipman kurulması gerekmemektedir.

Ürünümüz ince doğal taş ayrıca ingilizce olarak flex stone , flexy stone, thin stone türkçe olarakta ince taş ,esnek taş ,hafif taş olarakta bilinmektedir.

ince doğal taş kullanım alanları;

Dış cephe ve iç cephe mimari ve iç mimari uygulamaları

Mobilyalarda,Çelik ve Ahşap kapılarda,Fuarcılıkta,Mağaza dekorasyonu

Yat ve Gemilerde

Ayrıca düz veya oval ,dış ve iç cephe doğal taş kaplaması olarak kullanabilirsiniz

 

 

ince doğal taş kullanım avantajları;

ince taş'ı  (esnek (flex stone) düz veya oval farketmeksizin düz bir zemine uygulayabilirsiniz uygulamada herhangi bir sisteme ihtiyaç duymaz ve direk düz bir zemine yapıştırılarak kolaylıkla uygulanabilir
ince taş (esnek (flex stone)  esnek olması sebebi ile oval ve dairesel yüzeylere tek parça olarak uygulanabiilir

ince taş ,esnek taş (flex stone) hafif olması sebebiyle taşıma kolaylığı ve kargo maliyet avantajı sağlamaktadır.

ince taş'ın arka yüzeyi fiberglass olaması sebebi ile çok daha kuvvelidir ve rahatlıkla delinip kesilebilir. Delme esnasında çatlama yapmaz

ince taş (esnek (flex stone) m2 ağırlı yaklaşık 1,6 kğ dur ve binalara yük vermez ,uygularken ağırlık sorunu yaşanmaz

ince taş 'ın arkasındaki fiberglass malzeme sebebi ile bina hareketlerine uygundur.

ince taş gerçek taş olduğu için sıcak ve soğuktan etkilenmez 

ince taş 1244 mm * 2440 mm ' e avarn büyük plaka olarakta üretilebilmektedir.